NOCLEŽENKA. JEN NOCLEH NESTAČÍ.


Zima je tu. A s tím možnost opět pomoci těm, kteří to potřebují. Chcete se zapojit do smysluplného projektu a darovat malý obnos a přitom velkou radost někomu jinému? Čtěte dál.


Dnes byly v noci v Praze například – 3 stupně. Spalo se vám dobře? Těm bez domova asi ne. Nechci tím hrát na city nikoho z vás. Ale chci, abyste si alespoň něco málo přečetli, než se rozhodnete, zda to má, nebo nemá smysl.

NOCLEŽENKA

je to poukaz na 100 Kč, díky kterému darujete jednomu člověku možnost strávit noc v teplé noclehárně Armády spásy. 

Darujete tím ale mnohem víc

  • nocleh
  • polévku s pečivem a teplým nápojem 
  • možnost osobní hygieny
  • zdravotní prohlídku v ordinaci
  • schůzku se sociálním pracovníkem

A co jste si naposledy koupili za 100 Kč vy? 

Příběh pana Karla 

“Pana Karla přivezla na noclehárnu sanitka po základním vyšetření na lékařské pohotovosti. Poslední čtyři dny pobýval ve sklepě nájemního domu, kde si ho všimli nájemníci, kteří mu poskytli vodu a zavolali sanitku. Pan Karel byl fyzicky i psychicky vyčerpaný, málo jedl i pil. Byl dezorientovaný, neměl u sebe doklady, a ani si nepamatoval, jestli mu je ukradli, nebo je ztratil. Nebyl schopen říct, zda je vedený na úřadu práce, nebo zda jej vyřadili. Nebylo možné s ním cokoliv vyřizovat, jelikož se cítil oslabený. Panu Karlovi byly poskytnuty Nocleženky a po třech nocích strávených na noclehárně, během kterých byl v teple a dostával polévky s pečivem, se trochu zotavil. V průběhu následujících dnů s ním pracovníci vyřídili občanský průkaz, kartičku pojištěnce a navštívili s ním několikrát lékaře. Nyní je pan Karel stabilizovaný, prozatím pobírá dávky hmotné nouze a poohlíží se po práci, aby mohl být opět soběstačný.” 
(převzato z noclezenka.cz)

nemůžeme pomoc všem, ale i jedna pomocná ruka pro jednoho člověka udělá hodně 

Nemusíte se omezit na 100 Kč, limit není stanoven. Když pošlete například 300 Kč, darujete tím rovnou tři noci. Je to jen na vás. www.noclezenka.cz

Já už peníze poslala. A co vy? máte to v plánu? 
Znáte jiné podobné projekty, o kterých byste se rádi zmínili? 

Veronika. 

2 komentáře u „NOCLEŽENKA. JEN NOCLEH NESTAČÍ.

  1. Nápad je to hezký, to ne že ne. Problém je v tom, že mám s bezdomovcema jen špatné zkušenosti. Nadávají, když jim donesete jenom jídlo a ne krabicák apod. V Praze je to prostě asi o štěstí no. Mnohdy si za to, že jsou na ulici můžou sami a pracovat nechtějí. Já chci letos na Vánoce pomoct dvěma útulkům – psímu a koňskému :). Budu o tom také ještě psát článek.

    TheWayByA

    1. Bezva Aničko :))) o konskem utulku jsem tedy nikdy dosud neslysela. Tesim se na tvuj clanek, pak si o tom rada prectu. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *