KAM V PRAZE NA SNÍDANI?Za tu dobu, co bydlím v Praze, jsem už prošla pár míst a ráda vám poradím, kam zajít na snídaně, a kterému místu se spíše vyhnout. 🙂

Doufám, že vás snídaňové tipy potěší. 

#1 Tvoje máma

otevírací doba: 7:30 – 19:00 (víkendy od 8:30)
adresa: Holandská 1052 / 52, Praha 10 
hodnocení z Google: 4,7 / 5  
moje hodnocení: 
Facebook & Instagram
ceny pro představu: cappucino 55,-, koláče 55,- , avokádový chléb 125,-

Tohle je naprostá oáza klidu a domácího prostředí. Tahle kavárna si mě získala na první dobrou a chodím sem pravidelně, protože to mám kousek od práce. Nabízí tady skvělé kafe z pražíren Candy Cane, ale také domácí koláče a dorty a hlavně skvělé snídaně, na kterých si ujíždím. Za sebe doporučuju avokádový chleba nebo snídani od tvojí mámy, která je vydatná a spojuje jak slané, tak sladké chutě. 

#2 Ô-mai coffee&kitchen

otevírací doba: 8:15 – 19:00 (víkendy 
adresa: Sokolovská 444 / 118, Praha 8 – Karlín 
hodnocení z Google: 4,6 / 5 
moje hodnocení:  
ceny pro představu: cappucino 45,-, vejce benedikt 120,-

Neboli bývalý Havran, je stylová kavárna, kterou najdete v Karlíně. Nedávno prošli rekonstrukcí a udělali z tohohle prostoru ideální místo pro práci i odpočinek. Tohle místo mám ráda, a to neříkám jen proto, že bydlím kousek. Nikdy to tu není přeplněné, ale v klidu, a téměř bez lidí (což je na Prahu nemožné), si tu vychutnáte svou snídani nebo kafe. 

#3 Marthy’s kitchen

otevírací doba: 08:00 – 22:00 (víkendy 09:00 – 22:00)
adresa: Nám. Jiřího z Poděbrad 4, Praha 2 
hodnocení z Google: 4,4 / 5
moje hodnocení:  
Facebook & Instagram
ceny pro představu: cappucino 45,- , anglická snídaně 175,-, nadýchaná omeleta 135,-

Na tohle místo mě vzala nedávno kolegyně a nestačila jsem zírat hned z několika důvodů. Je to opravdu menší prostor o pár stolech. Nedělají rezervace na snídaně, a nejen proto se vyplatí přijít hned na osmou.
Takovou obrovskou omeletu, jako tady, mi ještě nikdy neudělali. Jinak je vidět, že mají vše domácí a z poctivých surovin. Dokonce si tam můžete koupit i nějaké to pečivo nebo dort na cestu do práce.Cenově je to vyšší dívčí, ale za tu porci to stálo. Za mě velký palec nahoru.

#4 CafeFin

otevírací doba: 08:00 – 21:00 (neděle 10:00 – 19:30)
adresa: Nám. Jiřího z Poděbrad 4, Praha 2 
hodnocení z Google: 4,3 / 5
moje hodnocení: 
ceny pro představu: cappucino 58,-, avokádový toust 150,- 

Na tohle místo chodím ráda, ale jen výjimečně, protože některá jídla tu jsou cenově vyšší dívčí. Počítejte s tím, že si připlatíte, ale za ty chutě to stojí. Mají naprosto skvělé jídlo. Na snídani jsem byla poprvé teprve nedávno a byla jsem nadšená. Mají na výběr spoustu sladkých i slaných verzí. Jinak tu dělají i skvělé večeře ve spojení i s vedlejší restaurací Pho Vietnam. Pokud máte rádi Pad Thai, tady si pochutnáte. Jen pozor, nedělají vůbec rezervace na stůl!

#5 Café Jen

otevírací doba: 07:30 – 18:00 (pondělí a víkendy 09:00 – 16:00)
adresa: Kodaňská 37, Praha 10 
hodnocení z Google: 4,6 / 5
moje hodnocení: 

ceny pro představu: cappucino 55,-, míchaná vajíčka 95,-, snídaně šampionů 130,-

Tohle místo mě trochu zklamalo a určitě bych ho nedoporučila tak, jako ta předchozí. Podle hodnocení jsem čekala bombu, ale nekonala se. Jídlo nebylo špatné a překvapila mě cena, míchaná vajíčka s máslem a chlebem za 95,- je na Prahu levnější, ale i tak mě chutí moc nenadchla (ale co si budem, když vidím ty fotky, hned mám zase hlad :D). Káva mě také moc neoslovila. Ale neříkám, že je to úplně špatné místo. Někdo jiný z něj může být nadšený. Možná mu dám ještě někdy šanci, přeci jen to mám po cestě do práce. 

#6 Můj šálek kávy 

otevírací doba: 9:00 – 22:00 (víkendy 10:00 – 18:00)
adresa: Křižíková 386 / 105, Praha 8
hodnocení z Google: 4,7 / 5
moje hodnocení: 
ceny pro představu: cappucino 60,-, sázená vejce 150,-, lívance s lesním ovocem 145,-

Sem jsme šli s přítelem v neděli dopoledne, protože otevírají až v 10. Celí hladoví jsme to už nemohli vydržet a došli jsme asi v 10,05 a už jsme si skoro nesedli. Víkendové brunche v srdci Karlína tu jsou hodně žádané. Odpovídají tomu i ceny. Ale vyplatí se počkat. Na jídlo jsme čekali asi 45 minut. Ale i tak jsem si pochutnali a stálo to za to. Obrovská anglická snídaně byla skvělá a kafe z Doubleshot je prostě sázka na jistotu. Ale příště půjdu radši do Omai, kde mám jistotu, že si sednu a najím se téměř bez lidí. 🙂

#7 Cafe Malina 

otevírací doba: 07:30 – 20:00 (víkendy 09:00 – 17:00)
adresa: Moskevská 10, Praha 10 
hodnocení z Google: 4,9 / 5
moje hodnocení: 
Facebook & Instagram
ceny pro představu: cappucino 55,-, riccotové lívanečky 125,-, avokádový chléb 125,-

Tady jsem byla poprvé teprve dneska. Mám to kousek od práce, ale o tomhle místě jsem neměla ani ponětí. Vytáhla jsem kamarádku a vyrazily jsme na snídani už brzy ráno. Oceňuji, že otevírají dřív, než v 8. Člověk si tak stihne vyrazit na snídani i před prací a pokecat 🙂 je to fajn. V Praze je umění najít něco, co otevírá dřív 😀 🙂
Můžete si zde dát avokádový chleba, nebo třeba riccotové placičky, které jsem měla já. Byly naprosto vynikající a vyšly mě asi na 120,-.

MAPA MÍST ♥

8 komentářů u „KAM V PRAZE NA SNÍDANI?

  1. Týjo, tak tyto tipy si musím uložit 😀 Určitě je někdy využiju. Akorát mi teda přijde naprd, že nedělají rezervačky. Nemám ráda, když nemám jistotu sednutí a musím dlouho čekat.

    WantBeFitM

  2. Palec nahoru za dobře napsaný článek, kde nechybí důležité informace. Jen škoda, že máš vyzkoušené podniky mimo můj akční rádius ;-). Když já pracuju v místě, kde je 95 %n všech podniků orientovaných na turisty, tak jsem tu nic snídaňového ani nezkoušela hledat. Navíc jsem naučená snídat tak půl hodiny po probuzení (a sídliště taky zrovna není snídaňová destinace).

  3. Krásné tipy. Nejsem z Prahy a zavítala jsem tak náhodou do CafeFin. Moc jsem si pochutnala. Tipy si uložím a až zase pojedu do našeho hlavního města, tak zkusím něco nového! 🙂

  4. Nic pro mě, protože v Praze nikdy snídat nebudu a vlastně ani na tyto předražené kavárničky moc nejsem. Spíš jsou teď šíleně profláklé, protože instagramerky jsou tam nonstop 😀 Ale neříkám, že nejsou hezké – to rozhodně jsou a musí to být příjemné – když pro jednou připraví někdo snídani nám. 🙂

  5. Díky za tenhle článek <3 Tvoje máma je láska <3 a v Cafe Jen jsem byla asi před rokem a půl a byla jsem nadšená z jejich chleba s vajíčkovou pomazánkou a mrkvovým chlebíkem. Ale nějak mě neoslovil ten prostor:( člověk tam nemá moc soukromí:( Každopádně děkuju hlavně za tip na 2 Ô-mai coffee&kitchen – tuhle kavárnu jsem vůbec neznala, tak si ji připisuju do seznamu:))

  6. Já už konečně musím zajít do Marthy's Kitchen, furt o tom doma mluvíme a nejsme schopní se k tomu dokopat!

    Jinak já byla dnes podruhé v CafeFin a jako ten prostor je tam fakt krásnej a útulnej, ale přesně ty ceny mi některé přijdou fakt moc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *