HLEDÁŠ DÁREK, KTERÝ POTĚŠÍ? DARUJ POTŘEBNÝM.

Tohle je letos jediný vánoční článek, který se tu objeví, ale o to víc snad pro tebe bude inspirací. Doufám. Pokud nevíš, co letos darovat, mám pro tebe tipy, které se ti třeba budou hodit.

Nocleženka – o této možnosti, jak zaplatit nejen nocleh, jsem se rozepsala v jednom z minulých článků. Tím, že pošleš obnos v hodnotě 100 Kč, poskytneš někomu jinému možnost strávit noc v teple v noclehárně. Potom, co někdo využije tvůj dar, ti přijde email s tím, že tvoje nocleženka byla uplatněna. Což i pro tebe může být dárek, který tě zahřeje u srdce.

Krabice od bot – Když půjdeš na tento web, dostaneš se k možnosti darovat dárek pro děti z alyzových domovů. Vezmi si, že ty jich asi tolik nedostávají, ani na Vánoce. Vyber si sběrné místo, kam odneseš zabalenou krabici s dárky, které dětem připravíš. Představ si, jakou asi budou mít radost, až si vybalí dárek od tebe. Můžeš tam vložit cokoliv si myslíš, že by je potěšilo.

Ježíškova vnoučata – tady pro změnu uděláš něco hezkého pro seniory. Podívej se na tento web a vyber si některého z nich. Můžeš si vybrat konkrétní dárek nebo zážitek pro seniora, který tě oslovil nebo do kterého si můžeš dovolit zainvestovat. Je jen na tobě, komu uděláš radost.

Milý Ježíšku – Tento web funguje podobně jako výše zmíněný. Na webu si vyber projekt, který je ti sympatický a je pro tebe možné ho splnit někomu dalšímu. Tentokrát se ale jedná o sny a touhy, které můžeš splnit dětem z dětských domovů a sociálně slabých rodin. Ty si píšou o to, co jim rodič nesplní. Ale můžeš jim pomoct ty.

Darujme.cz – Pokud toho na tebe ještě není moc, podívej se na tento web, kde najdeš projekty a cesty jak pomoci, které tu jsou pohromadě na jednom místě. 🙂 Třeba tam najdeš něco, co jsem nezmínila, ale rozhodně by to stálo za to.

…………………………………………………………………………………….. …………………………………………………………. ……..

A teď doufám, že jsem tě těmi projekty úplně nezahltila.

Jak ale vidíš, cest, jak pomoci, je celá spousta. Je jen na tobě, jestli si některou z nich vybereš a zapojíš se. Já ti jen chtěla ukázat, že je možnost se zapojit a přispět někomu jinému i sebemenší částkou nebo i nějakým dárkem a udělat mu radost.

Kdy jindy, když ne teď na Vánoce.

Veronika.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *