7 MÍST PRO SKVĚLÉ FOCENÍ V PRAZE

Focení má více výhod, ale tu hlavní vidím v tom, že můžu poznávat nejen nové lidi, ale i zajímavá místa. O pražská zákoutí na Malé Straně v Praze se chci podělit v tomto článku. 🙂


Pokud máš rád(a) Prahu, určitě ti tenhle článek přijde vhod.

V rámci focení jsem měla možnost ještě před Vánoci projít velmi krásnou procházku po Staré Praze. A vám sem konečně chci sepsat tipy, kudy se projít a kde se zastavit.

1# začněte v CHOTKOVÝCH SADECH

Dostaneš se sem tramvají č. 18 od Národní třídy nebo i pěšky od metra Hradčanská. Čeká zde na tebe nádherná vyhlídka na Prahu zase z jiného úhlu. Můžeš to vzít také směrem na Letohrádek Královny Anny, na který uvidíš přímo ze sadů nebo se vydejte doleva, kde je park Letná.

2# poté sejděte níže do ZAHRAD POD PRAŽSKÝM HRADEM

Dostaneš se sem pěšky z Chotkových sadů nebo tramvají ze zastávky Chotkovy sady. Projdi se po schodech nahoru a dostaneš výhled na Prahu jako na dlani. Jsou tu i krásná romantická zákoutí, jak pro odpočinek, tak pro nafocení skvělých fotek 🙂 Davy lidí zde rozhodně nepotkáš. Počítej se vstupem, asi 80 Kč. Ale zaručuju se, rozhodně nebudeš litovat.

#3 nevynechte VOJANOVY SADY, které jsou po cestě

Až se pokocháš výhledem z Královských zahrad, vydej se kousek dál, směrem ke kavárně, o které bude řeč za chvíli. Po cestě se nachází Vojanovy sady. I tady se dá krásně fotit, a to nejen na podzim. Věřím, že v létě to musí být super místo na piknik. Rozhodně se sem chci vracet pravidelně.


#4 kavárna COCOVANKA láká nejen na krásný interiér

Na Malé straně je spoustu zajímavých míst, které je třeba navštívit. Sem řadím i tuto kavárnu, která se nachází nedaleko metra Malostranská. Mají tu výborné kafe a dortíky, ale i stylový interiér, kde se dá také fotit. Personálu nevadí, že si tu nafotíte třeba portrétovky s jejich super výzdobou na zdech.


#5 Nejužší pražská ulička

Když už dojdeš ke kavárně, možná tě za rohem zaujme také Nejužší pražská ulička. Je to ale velmi turistické místo, proto uvaž, jestli ti to za to stojí. Já se nedočkala a uličkou se bohužel neprošla. Byl tu na mě až moc velký chumel lidí. Proto z tohoto místa nemám ani žádnou fotku.

#6 Lennonova zeď je takovou veřejnou galerií pro všechny zvědavce

Už jsi někdy byl(a) tady u slavné zdi na Kampě, kterou denně navštíví stovky turistů? Proč je to tak oblíbené místo? Já sama na to vlastně nedokážu odpovědět. Ale tohle místo asi má svoje kouzlo. Pokud tě baví grafitti a chceš vidět veřejnou galerii a tvorbu nejen českých umělců, i tady se dá dobře fotit.

#7 Vrtbovská zahrada je oázou

Závěrem mého putování bylo místo, které bych se nebála nazvat oázou. Vrtbovská zahrada se nachází nedaleko Malostranského náměstí. Vchod do zahrady se dá celkem snadno přejít. Když jsem vešla, úplně jsem si připadala kdekoliv jinde, jen ne v Praze. I tady se platí vstup, ale nijak závratný. To místo rozhodně stojí za návštěvu.

6 komentářů u „7 MÍST PRO SKVĚLÉ FOCENÍ V PRAZE

  1. Chybí mi tam Grébovka! Z míst na focení, která jsem v Praze navštívila, jsou Havlíčkovy sady snad nejhezčí, a přitom o nich prakticky nikdo neví. Turistů tam bývá minimum.

    Moc pěkné fotky, Veru. 🙂

    1. děkuji za komentář. jsem ráda, že se ti fotky libi, ale mam jeste hodne co zlepsovat 🙂 Grebovka je super misto, to mas pravdu, otamtud mam taky fotky 🙂 ale to bylo zas z jineho dne. 🙂

  2. To jsou nádherné fotky, moc hezké světlo a barvy. Tato místa v Praze znám ale nikdy mě nenapadlo, že by někdy moje fotka mohla vypadat takhle nádherně 🙂 moc ti to sluší i ty svázané vlasy.
    mimochodem máš moc hezký web.

    1. díky moc za komentář. jsem ráda, ze se ti fotky libi, ale nejsem to ja na fotkach, ja jsem autorka fotek 🙂 asi blbe pochopitelne z clanku 🙂 na fotkach je kolegyne, která mi stála modelem :))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *