Welcome

JAK JSEM SE DALA NA FOCENÍBýt fotografkou byl můj sen už několik let, ani sama nedokážu určit, jak dlouho… letos jsem si řekla dost. Už nechci dál jen snít, koukat na ty nádherné fotky na netu od všech začínajících i profi fotografů, jak se pyšní tím, co a jak kde vyfotili. I já si to chci splnit, a ještě letos …. bez odkladů….

… a tak to začalo, konečně. Začátky mohou být složité, a tady to bylo sakra těžké. Vybrala jsem si náročný koníček, i když se to tak nemusí hned zdát. Je to kurva těžký to pochopit. Nefotit jen na manuál, ale odhodlat se a pořídit si pořádnou zrcadlovku a fotit na režimy. Vědět, jak si nastavit clonu, iso a čas. Jak se s těmito veličinami poprat… No dá to ještě práci v budoucnu, to je jisté.  Ale nevzdávám se. Protože mě to baví 🙂
A taky na to nejsem sama. Mám kolem sebe kamarády, kteří mě radí s focením. Hlavně kamarádku Gabču, která už fotí roky, a jsem jí neskutečně vděčná. 🙂 Absolvovala jsem taky různé fotokurzy, které mi daly opravdu hodně. Ale nejvíc je samotná praxe… ta naučí člověka tolik, co žádná kniha ani manuál. Prostě jen fotit, fotit, fotit.
A protože už jsem se cítila na to se vydat fotit, mohu vám konečně ukázat i výsledky některých mých photoshootů. (viz fotky níže)

Chtěla bych se v budoucnu zaměřit více na portréty ať už jednotlivců, párů, rodin, tak i na fotografování přírody, krajin nebo architektury.

Více fotografií najdete na mém foto profilu na IG @veronikahjk_photo, některé fotky i na mém soukromém IG @veronikahjk.

zatím fotím kamarádky, které mi ochotně pózují před objektivem, ale věřím, že se odhodlám i na další photoshooty, třeba s vámi 🙂 …..  fotky jsou zachycené v parcích na Letné a v Grébovce v Praze. 

Někde jsem četla zajímavý názor o tom, že bychom se neměli titulovat přízvisky jako začínající bloger, začátečník v lyžování nebo začínající řidič a podobně… to znamená těmito tituly jako – začátečník, počáteční, neumějící, na první metě … prostě jakékoliv slovo vás napadne.
Protože pokud už něco děláš, tak tím prostě jsi… a hotovo. Ať už jsi začátečník nebo pokročilý, je to jedno. Jsi začátečník v lyžování – jsi lyžař, učíš se řídit – jsi řidič, začínáš fotit ? jsi prostě fotograf. tečka.  🙂 Snad vám to dává smysl. Mě jo.

Tohle jsem nefotila na zrcadlovku, ale na mobil. Ale chci tím ukázat, že i dobrým telefonem se dají nafotit dobré fotky. 🙂  Vysoké Tatry mají své nezaměnitelné kouzlo a atmosféru 🙂 a já to tam miluju. 

A tak už se nebojím o sobě tvrdit, ano jsem fotografka. 🙂 I když bych tam ráda dodala, že začínající. Ale ne, jsem prostě fotografka. a basta 🙂

Máte zájem o focení?

A kde fotím? Nejvíce se pohybuju v Praze, o víkendech je to hlavně Kutná Hora (případně Kolín). Ale je to dost různé. Vidíte, že minulý víkend jsem strávila v Tatrách. Nyní se chystám fotit v Bratislavě a brzy snad i v Brně. 🙂
baví mě na tom i to, že můžu objevovat nová místa k focení, a snad brzy i nové a zajímavé tváře 🙂 Pokud byste měli zájem o focení se mnou, ráda si rozšířim své portfĺio a vám udělám krásné portrétovky, ať už do životopisu, jen tak na profil a nebo jen pro vás osobně.

Jestli máte zájem, neváhejte mi napsat do komentáře, na email hajkovaveronika@email.cz nebo na některý z profilů vpravo v menu. 🙂
Budu se těšit.

p.s. a dejte mi vědět, jestli se vám líbí moje fotky. Budu vždy ráda za zpětnou vazbu. 

Hlavní poselství z článku by mělo být, abyste se nebáli si plnit své sny. Ano může to být náročné, třeba psychicky, fyzicky, někdy časově i finančně. Ale stojí to za to. Za každý kousek nervu, každý kousek úsilí. Protože se vám to pak vrátí. Budete šťastní. Věřte tomu a plňte si své sny. 🙂 

Veronika. 

0 thoughts on “JAK JSEM SE DALA NA FOCENÍ

  1. Super článek. Také jsem do toho letos v květnu skočila rovnýma nohama. Založila blog a pořídila zrcadlovku. A už pokukuju po dalších objektivech, ale je to finančně náročný koníček, takže další objektivy budou muset počkat.
    Na instagram se určitě mrknu. 🙂 Jestli budeš v Brně, tak se klidně ozvy. 🙂

  2. Mariana:
    To je super. Přeju hodně štěstí ve focení a psaní. Jak říkáš. Hodně náročný koníček. Hlavně financne.do Brna se chystám celkem brzy tak si dáme vědět. 🙂

  3. Taky plánuju kurz focení, ale ještě studuju a tyhle kurzy jsou ve velkých městěch a ne u nás v maloměstě 😀 Jsi dobrá, že jsi se do toho pustila 🙂 Na to, že teprve začínáš jsou fotky povedené!

    WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial