JAK JSEM KULTURNĚ AKTIVNÍ.

Musím se pochlubit. Za poslední rok jsem byla velmi kulturně aktivní a navštívila jsem opravdu zajímavá divadelní představení. Některá byla o něco slabší,ale jiná úžasná. A hned bych si je znovu zopakovala. Pokud vás také baví divadlo, třeba oceníte pár tipů.
Byla jsem v různých divadlech v Praze anebo v městském divadle v Kutné Hoře.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

PROSINEC 2018

Studio Dva

představení Sex pro pokročilé
herecké obsazení: Jana Krausová a Karel Roden
hra: komedie
délka představení: 1 hodina 40 minut (bez přestávky)

Celkem humorné představení, ve kterém jedou dlouholetí manželé na víkendový pobyt, aby oživili svůj uvadající vztah. Vtipné je, že to hrají dva skuteční životní partneři, a vy jim ty problémy a neshody opravdu věříte. Jako byste na ně koukali ve skryté kameře. Nebo já jsem jim teda věřila vše. Roden je excelentní a dokazuje to i na jevišti. Dokáže si dělat legraci i sám ze sebe. Krausová mě také překvapila, nejen vtipy, ale i nahotou. Řekla bych, že ani jeden nevyčnívá nad druhým, ale jsou skvěle sehraní a doplňují se v každé scénce. Bavilo mě to a rozhodně si na jevišti spolu vystačili. Bylo to vtipné, úderné a přesné, stejně jako ze života.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

LEDEN 2019

Divadlo Kutná Hora 

představení Kočka v oregánu
herecké obsazení: Bára Hrzánová, Radek Holub, Klára Cibulková, Zdeněk Velen
hra: londýnská komedie
délka představení: 2 hodiny 5 minut (s přestávkou)

V příběhu se potkáváte se dvěma páry, které jsou naprosto odlišné. Jedni jsou velkoměstští intelektuálové, kteří se přistěhují vedle venkovanů, kteří si na nic nehrají. Nejprve je to plné přetvářky a přátelství na oko, ale postupně se odhalují skryté předsudky a nepochopení. To celé ale odkrývá i další, mnohem hlubší, životní rány.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

ÚNOR 2019

Studio Dva

představení Les 
herecké obsazení: Iva Janžurová, Igor Orozovič, Vladislav Beneš, Monika Zoubková, Miloslav Mejzlík Igor Bareš, Vladimír Javorský a další
hra: komedie
délka představení: 3 hodiny 15 minut (s přestávkou)

Iva Janžurová coby bohatá majitelka panství chce žít naplno a nikdy nezestárnou a dělá pro to maximum. Dokonce chce mladého milence jen pro sebe. Všichni kolem jsou přitahováni touhle bohatou mocnou paní, ale především i jejím bohatstvím. A dělají pro to psí kusy a rozehrávají na všechny strany hru o peníze a vlastní štěstí.
Tahle hra je náročnější na pochopení. Někdy mě samotné dělalo problém se zorientovat, co se na jevišti děje. Možná i přemíra postav a až moc uměleckého zásahu způsobila, že jsem nepronikla úplně vždy do toho, co se odehrává. Někteří lidé po půlce odešli, což mě mrzí. Hra se mi celkově líbila, obsazení bylo skvělé. Nebylo tam tolik humorných scének, jak jsem zvyklá.
Přišlo mi roztomilé, když Iva Janžurová dostala během toho škytavku, ale bravurně se s ní vypořádal a ani skoro nikdo podle mě nepoznal, že to nebylo předstírané. Klobouk dolů. 🙂

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

BŘEZEN 2019

Divadlo Ypsilonka 

představení Utíkejte, slečno Nituš 
herecké obsazení: Lumíra Přichystalová, Petr Vršek, Jaroslava Kretschmerová, William Valerián a další
hra: adaptace operety
délka představení: 2 hodiny (s přestávkou)

Asi by mě samotnou nenapadlo jít na tento typ představení. Ale jsem ráda, že jsem nakonec šla. Překvapila mě velikost divadla. Jde asi o nejmenší sál a pódium, jaké jsem dosud viděla. Ale herci se s tím popasovali skvěle. Hlavní hrdinka Nituš
Čekejte hodně hudby a zpívání, příjemné atmosféry, občas absurdnosti, ale hlavně zábavy během dvou hodin.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

DUBEN 2019

Divadlo Kutná Hora 

představení Veletoč  
herecké obsazení: Iva Janžurová, Eva Holubová, Marian Roden, Sabina Remundová, Aleš Bilík
hra: komedie
délka představení:

Naprosto skvělá komedie s úžasným hereckém obsazením. Příběh je plný vztahových neporozumění a peripertí, které vedou k vtipným až absurdním scénkám, a to jen díky špatné komunikaci. Různé snahy o napravování vedou akorát k zamotání a velkému veletoči, který to vše jen zamotá. Neskutečně jsem se nasmála a doporučuji tuto komedii všem, kteří miluji někdy až telenovelské a absurdní zápletky, které vám vženou slzy smíchu do očí. Iva Janžurová je navíc bezkonkurenčně nejlepší. A Eva Holubová s jejím humorem tam padne jako víko na hrnec. Bez nich by to nebylo ono.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

ZÁŘÍ 2019

Shakespearovské slavnosti, Královský letohrádek 

představení Zimní pohádka
herecké obsazení: Michal Isteník, Alena Mihulová, Veronika Arichteva, Matouš Ruml, Saša Rašilov, Jan Řezníček, Lenka Krobotová a další
hra: komedie
délka představení: 2 hodiny 15 minut (s přestávkou)

Navzdory počátečnímu dešti, který ale po 20 minutách ustal, mohli herci konečně na pódium. A bylo to opravdu úžasné a vtipné představení. Nelituji ani jedné kapky a sezení v pláštěnce během chladnějšího zářijového večera. Užila jsem si to naplno.
Shakespeare byl vtipálek a dokonce tuhle hru situoval nejen na Sicílii, ale i do Čech, kam si vybásnil i moře. I tak to bylo dost zajímavé, občas dramatické, ale často i humorné. Plné lásky, ale i nenávisti, zrady a odpuštění. Plné nedorozumění a zavržení. Opravdu skvělé herecké výkony. Nevím proč, ale pod širým nebem si to užívám daleko víc a přijde mi to autentičtější. Bylo to opravdu úžasné představení plné překvapení.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

ŘÍJEN 2019

Divadlo ABC

představení Deštivé dny 
herecké obsazení: Richard Krajčo a David Švehlík
hra: americké drama o přátelství s krimi příběhem
délka představení: 2 hodiny 20 minut (včetně přestávky)

Krajčův výkon mi vyrazil dech. Doslova válcoval i svého hereckého kolegu, kterého nechával hodně za sebou. Během sekundy se ze smíchu dokázal rozbrečet. Jeho výkony jsem mu věřila v každém momentu. Neskutečně emotivní zážitek plný pohybu a napětí nás jako diváky nenechá ani chvíli oddechnout. Opravdu skvělá hra. Čekejte trochu humoru, ale spíše hodně vážnosti a dramatu na jevišti.
Herci se na jevišti v těchto rolích potkávají asi už 15 let. Krajčo za to dokonce získal cenu Thálie za rok 2012, což mě vůbec nepřekvapuje. Jeho výkon je dechberoucí.


Máte i vy tipy na některá zajímavá představení? 
Baví vás divadlo, nebo jste spíše pro jiný druh zábavy?
Na čem jste naposledy byli? Ať už to bylo divadlo či kino nebo snad koncert. 

Veronika. 

0 komentářů u „JAK JSEM KULTURNĚ AKTIVNÍ.

  1. Mám ráda hlavně klasické představení, balety a opery, takže z tvého výběru bych zvolila Zimní pohádku. Milé připomenutí, že už jsem zase nikde dlouho nebyla. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *