Welcome

DENTÁLNÍ HYGIENA aneb …

… je to opravdu tak důležité, když chodím pravidelně k zubaři ?

JO, to si pište. 

Zrovna včera jsem (po 7 měsících) navštívila dentální hygienistku v Praze, a odcházela jsem s úsměvem, spokojená, a se skoro dokonale vyčištěnými zuby. Nikdo vás nemůže nutit, abyste na tzv. “dentálku” chodili, ale já vám chci dát pádné důvody a argumenty, proč byste měli. A také doporučím pár rad, co a jak 🙂

Domů jsem si odnesla mezizubní kartáčky a černou pastu z uhlí od značky Curaprox. Jedná se o profesionální značku, která vám pomůže s domácím čištěním. Používám měkký kartáček, kartáčky do mezizubních prostor a nyní i pastu od této značky a jsem maximálně spokojená. 

 

Jak probíhá návštěva?

1. Pokud jdete poprvé, vyplníte vstupní formulář, kde uvedete základní údaje o své osobě, stav chrupu, případné bolesti zubů. Důležité je vyplnit i případně i to, zda se s něčím léčíte, berete léky a podobně. Asi jako u každého jiného doktora.
2. Poté jdete do ordinace k hygienistce, která zkontroluje stav vašeho chrupu, případně provede rentgenový snímek chrupu, aby nic nezanedbala a popíše vám následný postup. 
3. Pak následuje proces hygieny – nejprve čištění zubů, odstraňování plaku a zubního kamene.
4. Druhou fází je airflow – neboli pískování – odstraňuje se tím pigmentace, a tedy žluté skvrny od kávy, čaje nebo ovoce a zeleniny, a zuby jsou ihned potom čisté a světlejší.
5. Nakonec vám zuby zkontroluje a naleští, prostě závěrečné dočišťování zubů.
6. Potom s vámi projde čištění mezizubních prostor, vyzkoušíte různé tloušťky kartáčků, zuby vám pročistí a naučí vás, jak na to. Především, pokud jste se s tím dosud nesetkali. 

Za mě to byla profesionálně odvedená dentální hygiena. Domů jsem odcházela s naprosto dokonalým pocitem čistých a zdravých zubů. Navíc slečna hygienistka byla příjemná, vše mi vysvětlovala krok za krokem a zasvěcovala mě do toho, co dělá nebo bude následovat.

POKUD STÁLE VÁHÁTE, tady jsou důvody, proč JÍT:

 • odstraní se tím plak, zubní kámen, a další nečistoty
 • redukce bakterií a zamezení infekcím a kazům
 • odstraní se nánosy pigmentace od nápojů a jídla – zuby jsou světlejší hezčí
 • nikdy si je sami nevyčistíte doma tak, jako vám je vyčistí profesionál nástroji
 • zamezujete budoucím nepříjemnostem a bolestem zubů
 • necháte si odborně poradit, zkontrolovat stav zubů a dásní a zjistíte, zda používáte správnou techniku na čištění zubů a mezizubních prostor, a používáte správný kartáček a pastu

Abych nezapomněla, důležitou informací je, že jde o bezbolestný zákrok. Mě osobně nebolela ani jediná procedura a čištění. Nemusíte se ničeho bát. 

 
Bohužel nemám srovnání před, ale aspoň můžete vidět mé zuby po vyčištění. Na fotce není žádný filtr.  
 

Doporučuje se chodit 2x ročně, stejně jako na preventivní prohlídky k zubaři. Pokud ale zvládnete chodit alespoň jednou ročně, i to je dobrý krok k lepším a zdravějším zubům.

Věřím, že řada z vás chodí pravidelně na dentální hygienu. A kdo ne, tak snad jsem vám dala pár tipů a důvodů, proč to zkusit 🙂 

 

0 thoughts on “DENTÁLNÍ HYGIENA aneb …

 1. Mně zubní hygiena bolí stejně jako zubař. Mám extra citlivé zuby a ani 2 injekce mi moc nepomůžou, takže je pro mě tohle vždycky utrpení, brečím a těším se, až to bude za mnou. Zrovna příští týden jdu k nové zubařce, tak uvidíme :/

  TheWayByA

 2. Anna Venkrbcová:
  jo vím, že někomu to děla zle a boli ho to :/ zalezi na citlivosti jak rikas. snad bude nova zubarka skvela 🙂 drzim palce. je zazrak mit dobreho zubare a ja to stesti bohuzel nemam.

 3. Na dentálce jsem byla dvakrát a mám z ní větší trauma než ze zubaře 😀 Vzala na mě největší velikost mezizubního kartáčku i když používám menší a teklo krve jak z prasete 😀 Takže dentální hygienistce v našem městě se vyhýbám obloukem. Ale snad seženu někde jinde nějakou šikovnější 🙂

 4. Já byla a nic moc se nestalo 😀 jelikož zuby si čistím dobře, mezizubní používám, kámen nemám atd. 😀 tak nevím zda jsem byla u špatné nebo co 😀 Dřív jsem se zuby měla velké problémy, ale teď (klep, klep) už je to naštěstí několik let dobré 🙂

  SmileThess

 5. Aires's world of books:
  no vidíš, a mě zas řekla, že je dobře, aby tam ten kartáček šel hůř, hlavně aby se mezi zubama nevyklal, ale šel tam na fest, a pořádně to projel a pročistil, a že bychom měli mít minimálně dvě tři velikosti, protože každá mezera je jinak široká 🙂 takže to snad nedělala tak špatně si myslim .)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial