BUDE SVATBA.

Už dlouho jsem si chtěla založit svou vlastní doménu a něco s blogem udělat. Nějakou razantní změnu. Ale pořád jsem to odkládala a čekala. Na co vlastně? Ani sama už nevím. Vždy se najdou důvody, proč věci odkládat.

V poslední době ale přišlo víc změn naráz. Stres. nemoc. Hodně práce. Opět nemoc. Přecházení nemoci. Opět stres z práce. A tak pořád dokola. Tak jsem si řekla, že už to takto dál nejde. Za poslední týdny jsem ve svém životě udělala pár razantních kroků. Ukončila některé projekty a spolupráce. Vyčistila jsem hlavu, ale i skříně. Potřebovala jsem velkou očistu. A tak jsem tu. Píšu tyto řádky…

… ale jak nadpis napovídá, celé to má být úplně o jiném tématu. Ano. Zásnuby. Jako malá jsem si představovala svou svatbu a domýšlela jsem si, jaká asi bude. Měla jsem jasno v tom, že bude na zámku. Ne jen tak někde. Ale konkrétně na Chlumeckém zámku Karlova Koruna. Možná ho znáš. Paradoxní ale je to, že jsem si nikdy nepředstavovala, jaký by měl být můj muž. Asi jsem věděla, že to bude pak Dokonalý. Nebo to pro mě prostě nebylo v tu dobu důležitý. To už nevím.

Podstatný je, že teď už to vím a jsem si jím jistá. Můj muž mě požádal o ruku. Stalo se to. Po 3 letech. Že jsem to nečekala? To bych asi trochu kecala. Myslela jsem si, že by to mohlo někdy přijít. Jsme spolu 3 krásné roky a z toho 2 roky spolu sdílíme garsonku. Upřímně mě to napadlo na každé z našich dovolených, které se tento rok odehrály. A že jich nebylo málo. Myslela jsem, že to přijde v červnu ve Vysokých Tatrách, až vyjedeme tou strašidelnou lanovkou na Lomnický štít. A až se tam budeme procházet a já se otočím zády, on poklekne…. Ne. Pak jsme strávili krásných 14 zářijových dní na Mallorce. Čekala jsem, jak budeme někde sedět sami na pláži, nejlépe při západu slunce, a on najednou vyřkne tu větu. Ne. takové představy byly mylné, naivní, asi až moc filmové a kýčovité. A jsem za to ráda, že to tak nakonec nebylo.

Jak se to nakonec stalo? Vlastně to bylo obyčejný a přitom pro mě neobyčejný. Strávili jsme víkend v mém oblíbeném městě, v Brně. Zajeli jsme si do zážitkového hotelu, o kterém jsem psala v minulém článku. Jeden z pokojů je stylizovaný do snového pokoje, s galaxií na stropě houpací sítí a s romantickou hudbou, která se rozléhá po celé místnosti. A tak jsme tam leželi, rozněžněně koukali v houpačce na hvězdičky a poslouchali hudbu. A do toho přišla TA otázka, které předcházelo pár krásných vět. Byla to naše chvíle, protože jsme tam byli jen my a to je pro mě nejvíc. Jsem ráda, že jsme u toho byli sami a nikdo nám ten okamžik nenarušil. Bylo to pro mě dokonalý.

A co jsem mu vlastně odpověděla? Přece jedno velké ANO. Tak nějak tu teď sedím a píšu tyto řádky a přemýšlím, co se vlastně změnilo nebo změní. Kromě příjmení? Asi nic. A nebo všechno. Je to další životní kapitola, které se mnoho lidí vyhýbá. Ale já ji s radostí přijmu.

Vlastně jsem si dneska poprvé otevřela internet a začala si prohlížet nějaké svatební dekorace a šaty. A pak jsem to rychle zavřela. Nová role snoubenky je zajímavá a jsem zvědavá, co dalšího nás čeká. A těším se na to. Dokonce se nově a nezvykle doma oslovujeme snoubenko a snoubenče. Ale říkám si, že na plánování máme ještě spoustu dalšího času i po Novém roce. Jak vždy říkám, ono to nějak dopadne.

Veronika. 

10 komentářů u „BUDE SVATBA.

 1. Už několikrát jsem si říkala, že se tě musím zeptat jak to vlastně proběhlo, ale vždycky jsem na to zapomněla:)

  Zní to krásně Veru a jak už jsme ti říkala, když jsme se viděli, mám za tebe hroznou radost a doufám, že budeš mít svatbu přesně podle svých představ a stejně tak manželství!:)

 2. Koukám, že stres, nemoc, životní změny – že to ted asi bylo nějaký hromadný období od září, protože jsem to zažívala taky. A tys to ještě ke všemu zakončila krásným zážitkem jako je žádost o ruku – teda ne ty, ale tvůj snoubenec – no však víš jak to myslím. 😀
  Obrovská gratulace, že jste spolu šťastní a že jste se rozhodli to stvrdit i takhle ofiko. 🙂
  Změna na blogu se mi líbí, je to jednoduší, přehlednější a celkově pro mě osobně přívětivější. 🙂

 3. To je krásné! Moc gratuluji. Podobné zprávy je radost číst. 🙂

  Anybody mám také v hledáčku, ale je to docela drahá sranda a my máme při návštěvách Brna ubytování u mé rodiny, takže to zatím odkládáme… Ale jednou na něj určitě dojde. Musí to být super zážitek.

  1. jestli mate ubytovani u rodiny, tak to se nedivim, jak rikas, je to dost drahy pobyt, na to ze jsi tam jednu noc… ale jak vidis, ja jsem priklad, ze nekdy se to vyplati 😀 🙂

 4. Člověk po dlouhé době zavítá na tvůj blog a nestačí se divit a radovat! Gratuluju! 🙂 Nás to nejspíš také brzy čeká, tak uvidíme. Moc se na to období těším <3

  TheWayByA

 5. A já to čtu až teď 😀 sakra

  Dovolené bývají typická místa na žádost o ruku. Je blbé, když se na to dívka upne a pak je zklamaná. Ale to si děláme my ženy samy. 😀 Musím říct, že tvůj teď už snoubenec byl velice originální. 🙂 Muselo to být krásné. Taky si říkám, že svatbou se přece nic moc změnit nemůže, když spolu už pár dlouho bydlí…

  Já bych svatební šaty šla zkoušet hned. 😀
  Doufám, že už budete zcela zdraví a spolu pořád tak šťastní 🙂

  1. jo dovoleny to je jasny ze to holku napadne 😀 🙂 ja to tak mela u vicero dovolenych 😀 🙂 jak rikas, delame si to samy 😀 🙂 ano, bylo to krasne 🙂 a budu na to vzpominat 🙂 diky moc 🙂 jsme stastni jak nejvic to jde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *