TOP SERIÁLY

Já jsem velký milovník seriálů. Někdy dokážu sledovat několik dílů v kuse, aniž bych musela vylézt z pelechu. Především v době zkoušek, nebo když jsem nemocná, či znuděná. Takhle to vedu já … prokrastinace, to je moje. 
2 broke girls (Dvě socky)
První vysílání amerického seriálu proběhlo 19. září 2011. V současnosti se stále točí a vysílá pátá série.

Příběh se odehrává v New Yorku. Točí se kolem života dvou servírek Max a Caroline, které se seznámí za zajímavých okolností. Caroline, původně dívka z velmi bohaté rodiny, přijde ze dne na den o vše, kvůli otcově podvodům. Toho zatknou. Caroline, která nikdy nepracovala, se nyní musí postavit na vlastní nohy. Najde práci v bistru v Brooklynské restauraci jako servírka. Tam se spřátelí s Max, která jí poskytne také střechu nad hlavou. Nyní, dvě velmi chudé dívky se protloukají životem jak se dá. Zažívají přitom velmi humorné chvilky nejen v bistru, ale i se svými přáteli. Jedná se o komediální seriál.

Awkward (Nešika)

První vysílání amerického seriálu proběhlo 19. července 2011. V současnosti se stále točí a vysílá pátá série.
Příběh se odvíjí kolem patnáctileté Jenny Hamilton, jejího středoškolského života,rodiny, kamarádů, jejích lásek a především dramat a komplikací spojené s dospíváním. Celý život se jí obrátí naruby v jediný moment, kdy se kvůli nedorozumění její zlomená ruka začne prezentovat jako pokus o sebevraždu. Do té doby nenápadná dívka se stane ze dne na den diskutovaným tématem. Nejen tomuto omylu, ale i dalším těžkostem a trapasům, v prostředí středoškoláků a rodiny, musí čelit. Zároveň jí do cesty přihraje něco nečekaného. Díky tomu si jí začne všímat nejzajímavější kluk na škole, který se jí už dlouho líbí. Jedná se o romatický a komediální seriál ze středoškolského prostředí. 

Hart of Dixie (Doktorka z Dixie)

První vysílání amerického seriálu proběhlo 26. září 2011. Má celkem čtyři série. Seriál byl již ukončen, a to konkrétně 27. března 2015.
Herečka v hlavní roli Rachel Bilson (O.C. California) vás přenese do prostředí malého městaBluebell v Alabamě.  Zoe Hart (Rachel Bilson) startuje úspěšnou lékařskou kariéru v New Yorku. Podmínkou získání práce je strávit rok jako praktická lékařka a získat potřebné zkušenosti. Přijme tedy místo právě v Bluebellu. Zesnulý doktor Wilkes, který ji dříve zval do města za prací, se nakonec ukáže jako její biologický otec. Zoe se snaží převezmout jeho praxi a pacienty. To ale není jediné, čeho musí dosáhnout. Musí si získat především přízeň a přátelství místních obyvatel. I přes počáteční nechuť zůstat na malém městě se Zoe nakonec rozhodne, že místo návratu do New Yorku zůstane v Bluebellu, a pozná v sobě dosud neobjevené.

My mad fat diary 

První vysílání amerického seriálu proběhlo 14. ledna 2013. Má celkem tři série. Seriál byl již ukončen, a to konkrétně 5. července 2015.
Raemunda je celkem normální dospívající dívka, kterou trápí jediná věc, její postava. Kvůli tomu je neustále terčem posměchu u svých spolužáků a lidí ve škole. Jednoho dne to dojde tak daleko, že se pokusí o sebevraždu. Léto stráví v psychiatrické klinice. I když její matka všem povídá, že je v Francii. Vrátí se domů jen pár dní před začátkem nového školního roku. Má obavy z toho, jak vše bude pokračovat. Nakonec se díky kamarádce Chloe skamarádi s novou partou lidí, se kterou prožívá nové a dosud nepoznané. Získává partu přátel. Získává podporu a stabilitu, kterou dosud neměla. Začíná koloběh mnoha zvratů a důležitých okamžiků v životě každé dospívající dívky.

Orange is the new black 

První vysílání amerického seriálu proběhlo 11. července 2013. V současnosti se stále točí a vysílá pátá série.
Mladá žena Piper Chapman se jednoho dne náhodou seznámí s tajemnou a krásnou Alex. Zpočátku netuší, že jde o dealerku drog. Začnou spolu randit. Poté se do byznysu připlete a začne pašovat drogy společně s Alex. Mladé dívky se nakonec rozejdou a několik let o sobě neví. Piper mezitím žije normální život, odlišný od toho předchozího s Alex. Má snoubence a žije pohodlný život v New Yorku. Jednoho dne je odsouzena ke strávení 15 měsíců v ženské věznici. Zde se po letech setkává s Alex. Zjišťuje, že ona je tím důvodem, proč je ve vězení. Během soudního líčení uvedla její jméno. Začíná zcelý jiný život s oranžovou kombinézou a trestankyněmi kolem sebe. Čelí nelehkému úkolu, a to v klidu si odsedět svůj trest, což v zápětí pozná jako prakticky nemožné.

Parenthood (Famílie)

První vysílání amerického seriálu proběhlo 2. března 2010. Má celkem šest sérií. Seriál byl již ukončen v roce 2015.
Rodina Bravermanových je opravdu nevšední. Jedná se o tři generace z jedné famílie. Zeek a Camille zplodili čtyři děti, které už mají dávno své rodiny a životy. I tak je to neustále táhne domů. Rodina spolu tráví dohromady opravdu spoustu času. Objevují se zdenádherné rodinné okamžiky, ale i velké krize, které dokáží vyřešit jen pokud budou držet při sobě. Přichází velké zvraty a změny v osudu každého člena rodiny. Všichni ale ví, že poutu a láska rodiny je natolik silná, že vše ustojí. Seriál je plný emocí, lásky, přátelství, rodinných zvratů, okamžiků dobrých i zlých, ve kterých se může vidět každá rodina.

Revenge (Pomsta)

První vysílání amerického seriálu proběhlo 22. září 2011. Má celkem čtyři série. Seriál byl již ukončen, a to konkrétně 10. května 2015.
Mladá dívka Emily Thorne se přestěhuje do domu na pláži v sousedství těch, kteří netuší, že se přišla pomstít za smrt otce. Ten byl odsouzen a uvězněn za údajné spolupráce s teroristy. Jeho dcera ale věří v jeho nevinu. Především díky deníkům, které otec psal ve vězení a které ji zanechal. To ji nenechá klidnou a rozhodne se pomstít za každou cenu. Otec jí vypráví o rodině Graysonů, se kterými dřív přátelil a kteří ho do toho podle něj namočili. Proto se rozhodne přestěhovat vedle nich. Začíná rozjíždět nebezpečnou hru. Seriál je plný zrady, nenávisti, lži a intrik, ale také lásky, vášně, přátelství a shledání.

The vampire diaries (Upíří deníky)

První vysílání amerického seriálu proběhlo 10. září 2009. V současnosti se stále točí a vysílá sedmá série.
V úvodu se seznamujeme se sourozenci, kteří přišli při autonehodě o oba rodiče. Sedmnáctiletá Elena Gilbert (Nina Dobrev) a její patnáctiletý bratr Jeremy (Steven R. McQueen) nyní bydlí u své tety. Každý se s tím vypořádává po svém. Hlavní hrdinka má dvě nejlepší kamarádky Bonnie a Caroline, které jí se vším pomáhají. Její bratr je ale samotář. Vydá se na jinou cestu, plnou alkoholu a drog. S novým školním rokem se ve škole objevuje nový, záhadný student Stefan Salvatore. Nikdo ve skutečnosti neví, že je již po několik set let upírem. S Elenou se začnou velmi přitahovat. Tím započnou série plné smrtelníků a upírů, plné krve, vášně, lásky, ale i zrady, přátelství, nezapomenutých křivd a příběhů z minulosti. Seriál je založený na stejnojmenné sérii knih od spisovatelky L.J. Smith.

Young and hungry

První vysílání amerického seriálu proběhlo 24. června 2014. V současnosti se stále točí a vysílá druhá série.
Mladá a krásná kuchařka Gabi nemá jediné, práci, která by ji živila a platila její účty. Jednoho dne se dostane do sídla velmi úspěšného a bohatého podnikatele Joshe, který ji nakonec i přes veškeré zmatky a neshody přijme. Podnikatel má dívku a snoubenku. Vše se ale zvrtne, přijde rozchod a Josh skončí v posteli s Gabi. To rozehraje vtipné a trapné momenty v životech obou dvou. Musí se vypořádat s tím, co se stalo. Zda spolu začnou randit, nebo vše zachovají na profesionální úrovni. Vše se celou dobu točí kolem krásné kuchařky a jejího zmateného přístupu ke všemu a ke všem. Jedná se o komediální seriál.
————————————————————————–
Některé z těchto seriálů jsem přestala nedávno sledovat (např. The vampire diaries), některé už skončily (např. Revenge, Parenthood, Hart of Dixie), jiné jsou pozastavené (Orange is the new black, My mad fat diary), nebo ještě běží a natáčí se další díly (např. Awkward, 2 broke girls, Young and hungry). Možná spoustu z nich znáte. Některé ale třeba ne. Doufám, že vám tímto třeba dám tip na nový, pro vás dosud neznámý seriál, kdo ví 🙂
Klidně mi napište názory na tyto seriály, nebo i na jiné, které máte pro změnu rádi vy. Ráda poznám nějaký nový a rozšířim si obzory:) 
Momentálně jsem objevila jeden pro mě nový – jmenuje se The last man on Earth. Viděla jsem sotva dva díly. Nemohu moc soudit. Uvidím, když mě nadchne, napíšu o něm časem snad víc info.:)
zdroje všech fotek:serialzone.cz


0 komentářů u „TOP SERIÁLY

  1. Na TVD stále koukáma musím říct, že po posledních sériích které byly docela nuda se mi ta poslední líbí 🙂
    Jinak můžu jen doporučit Devious Maids ( pokud si měla ráda Zoufalé manželky ). /pně ten seriál miluji. A teď momentálně koukám na Switched at birth 🙂
    Jinak mrknu se na to Parenthood, protože mi to nějak ušlo 🙂 A v podobným duchu je pravděpodobně The Fosters, což taky doporučuji. Momentálně se těším na novou řadu PLL a a doufám, že to bude konečně zajímavé!:D

  2. Přiznám se, že neznám ani jeden a to seriály můžu. Dost mě zaujaly 2 broke girls a My mad fat diary, takže díky za inspiraci. Mně se hrozně líbil seriál Lucky Louie a Perníkový táta nebo Californication. Jinak mám ráda starý seriály z lékařského prostředí, třeba Plastickou chirurgii s.r.o, Dr. House a nedávno jsem objevila Doktůrky.

  3. Jediné, co opravdu občas zhlédnu z tvých oblíbených, jsou Dvě socky a Doktorka z Dixie

    jinak u mě teď jedou Pretty Little Liars, Once Upon a Time a Black Orphan (jednu 10dílnou sérii jsem dokázala zkouknout za 1 den :D)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *