THE THEORY OF EVERYTHING.

Už dlouho jsem neviděla tak fascinující film. Vzbudit ve mě tolik moc emocí, jak se už dlouho ničemu nepovedlo. Jsem šťastná, že jsem měla tu možnost ho vidět. Tak ráda, že jsem mohla sdílet emoce a dojmy z tohoto filmu.

TEORIE VŠEHO aneb životopisný snímek o Stephenu Hawkingovi. Jednom z nejchytřejších lidí na světě. Zároveň jedním z nejochrnutějších, což mu i tak nezabránilo dělat, co chtěl a pro co se narodil. Vědu, fyziku, kosmologii. Zabývat se tak šílenými a zároveň úžasnými vědami, kterým jen málokdo rozumí… a on to dokázal. I navzdory neskutečně šílenému osudu, nemoci, kterou i tak svým způsobem přemohl. 
Ten film je neskutečnej. Herecký výkon Eddieho Redmayna je nepopsatelný. To se musí vidět. Popsat nemožno. Jak se do skutečného Stephena dokázal vžít, vcítit. Ztvárnit jeho emoce, nejniternější pocity a dojmy, od zdravého, přes začátky nemoci, až po velmi ochromeného muže. Neskutečné.

zdroj obrázku: http://sip.denik.cz/zabava-a-video/tip-na-film-dokonale-prevteleni-a-dojemny-pribeh-oceneny-oscarem-20150226.html

Eddie je významná osoba v herecké branži. Miluju jeho snímky, jeho role. Ale tohle je naprostý top. Tohle předčí veškeré jeho role. Oskar za hlavní roli v tomto snímku to jen potvrzuje. 

A co víc? Tento muž, kterému ještě za studia předpovídali po objevení nemoci, pouhé 2 roky života, žije. Dodnes žije. Pracuje, tvoří, přemýšlí. Postupuje na poli vědy a především žije svůj život. Život, který mu už nepředvídali. Ale pořád tu je. Fascinující příběh, který nenechá nikdo chladným… 

Jeho vlastní slova mluví za vše. Navzdory svému postižení o sobě říká, že je šťastlivec. Nejen, že pro pomalý postup nemoci měl čas učinit významné objevy, ale také mít, podle jeho slov: “velmi okouzlující rodinu“. Má celkem tři děti. 
Není co víc dodávat. Každý by měl snímek vidět. Protože ať už o Hawkingovi tušíte něco málo, nebo nic. Tohle vám o něm řekne vše důležité. Vše, co je třeba znát. Otevře to cestu k němu i úplným laikům. Pokud ho chcete poznávat, je to ta nejlepší cesta… Podle mě vám to lépe neukáže nikdo, než právě Eddie. 


Strhující snímek, který zůstane navždy v mé mysli a srdci. 


0 komentářů u „THE THEORY OF EVERYTHING.

  1. Taky jsme na tom byli.. no probrečela jsem ho skoro celý. Naprostá dokonalost, už dlouho jsem neviděla tak skvělý film. A určitě zasloužený Oscar pro Eddieho!

  2. Film jsem viděla ještě před předáváním Oscarů a byla jsem z něj taky hrozně nadšená. Kolikrát se mi chtělo v průběhu filmu i brečet. Toho Oscara si rozhodne zasloužil!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *