NOVINKY I KLASIKY MEZI FILMY ANEB TOHLE NEVYNECHTE

Nudíte se a nevíte už co si doma pustit? S přítelem neustále objevujeme nové a zajímavé filmy. A mě neustále udivuje, kolik skvělých snímků mi zatím unikalo. Některé z nich jsou fakt trhlé, ale jiné mě opravdu nadchly.

Přináším vám tipy na filmy, které jsme v poslední době, co jsme spolu doma zavření, viděli. A věřím, že by se mohly líbit i vám. Jestli hledáte zaručeně kvalitní bijáky, tento článek by vám neměl uniknout.  ♥

——————————————————————————————————————

NOVĚJŠÍ FILMY

LITTLE WOMEN

Máte rádi dobové kostýmy, literaturu a filmy, které disponují skvělým (převážně ženským) hereckým obsazením? Tento aktuální snímek z roku 2019 byste neměli prošvihnout. Příběh vypráví o mladé Jo, která se snaží prosadit jako spisovatelka. Současně s tím se prolíná dějová linka dospívání i jejích tří sester. Každá je dobrá v něčem jiném, všechny si jsou tak odlišné a přitom tolik blízké. Zároveň prožívají i velká přátelství a lásky. V hlavních rolích oblíbené Saoirse Ronan a nebo Emma Watson.

hodnocení ČSFD: 80 %

——————————————————————————————————————

GREEN BOOK

Tento zajímavý snímek vás přenese do Ameriky v 60. letech kdy ještě bylo striktně oddělováno, co smí běloch a co nesmí afro-američan (který byl dost diskriminován v mnoha ohledech). V té doba existovala dokonce tzv. Zelená kniha, která byla ve své době určená jako průvodce pro cestování černochů po Americe (především určovala hotely a motely, kde mohli černoši přespávat, ano nešlo to všude). Příběh je o vyhazovači Tonym, který získá práci u slavného klavíristy. Ten se chystá na 2měsíční turné na jih a potřebuje řidiče. To ale ještě Tony netuší, jaké mohou na jihu vznikat problémy kvůli tomu, že běloch pracuje pro černocha. A navzdory tomu, že jde o slavného klavíristu, i tak se k němu lidé na jihu chovají podřadně a rasisticky.

hodnocení ČSFD: 87 %

——————————————————————————————————————

NĚCO ZE STARŠÍHO SOUDKU

UNCLE BUCK

Máte rádi herce Macaulyho Culkina? A chtěli byste ho vidět hrát ještě předtím, než získal tu jeho nejslavnější roli v “Sám doma”? Pokud ano, rozhodně by vám neměla ujít tato komedie z roku 1989. Jedná se o rodinnou komedii, která vypráví příběh tří sourozenců, jejich rodiče potřebovali odjet na pár dní (kvůli rodinné záležitosti), a proto je svěřili nezodpovědnému strýčku Buckovi, kterého neviděli celé roky. Jak tohle asi dopadne?

hodnocení ČSFD: 72 %

——————————————————————————————————————

WET HOT AMERICAN SUMMER

Máte rádi střeštěné komedie? Tahle vás přenese do Ameriky, tentokrát v 80. letech. Film vám nastíní vtipné historky v době, kdy pomalu končí jeden letní tábor. Promítne vám dění celého předposledního dne a toho, co se za jeden den může u dětí, ale především u vedoucích na táboře odehrát. Jaké vtipné i romantické chvilky (někdy fakt dost bizardní!) mohou zažít. Pokud máte navíc rádi herce Paula Rudda (Ant-man), tady si ho užijete ještě jako mladíka. Najdete tu ale i jiné známé tváře. 🙂 Tento film má dokonce i pokračování. A existuje i jako seriál s jednou sérií o 8 dílech. Ale do toho jsem se zatím nepouštěla. 😀

hodnocení ČSFD: 61 %

——————————————————————————————————————

WAYNE’S WORLD

Chcete zažít ještě něco víc střeštěného a bizardního než je výše zmíněný film? Nenechte si proto ujít tento snímek z roku 1992. Dva kluci Wayne a jeho kámoš Garth mají svou TV show, kterou nahrávají živě ve sklepě se svými kumpány. Jednoho dne se jim ozve pracovník TV a nabídne jim nahrávací smlouvu a podmínky pro natáčení přímo v ateliéru. Tím ale jen roztočí absurdní kolečko zápletek a situací. Snímek je fakt ulítlej, ale ta hudba je skvělá. A na světlo světa přišlo i pokračování Wayne’s world 2, pokud by vám tedy nestačil první díl, s chutí do dalšího.

hodnocení ČSFD: 60 %

——————————————————————————————————————

CHARRING CROSS ROAD Č. 84

A to nejlepší na konec. Nikdy bych nevěřila, jak mě tento film chytne za srdce. Ale stalo se. Milujete literaturu a klasiky? Tohle je to pravé pro vás. Film vás přenese do Ameriky, ale i Londýna v poválečné době. Američanka shání konkrétní anglickou literaturu, ale nemůže ji sehnat. A tak napíše dopis s prosbou do Londýnského knihkupectví. Ti odepíšou a tím započne listovní přátelství trvající bezmála 20 let. V hlavní roli mimojiné mladý Anthony Hopkins. Film je odrazem skutečného příběhu, který do své knihy sepsala autorka Helen Hanff. Byl natočen v roce 1987.

hodnocení ČSFD: 78 %

Doporučili byste mi taky nějaký zaručený biják?

Jak se vám líbí moje tipy? Pokud mrknete na některý z nich, určitě mi zanechte pak koment s názorem. Budu se těšit.

8 komentářů u „NOVINKY I KLASIKY MEZI FILMY ANEB TOHLE NEVYNECHTE

  1. Nad Malými ženami stále přemýšlím. Četla jsem knihu a často se mi stává, že mi filmové adaptace knih vůbec nesedí a skoro mi až i tu knihu samotnou mohou určitým způsobem “zkazit”.

  2. Malé ženy jsou skutečně skvělé, viděla jsem a ráda se podívám znovu, moc se mi film celkově líbil. 🙂 A díky za tip na další filmy, protože poslední dobou vážně nevím, co si pustit. 🙂

    Lucka z Seriouszone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *