HOROR, ČI TEMNÝ THRILLER.

Máte rádi horory? Jste nadšenci krvavých, či lekavých scén? Je to pro Vás velká dávka adrenalinu? To si rozhodně nenechte ujít snímek GHOUL, Horor, nebo spíš temný thriller, jak ho pojmenovává český režisér Petr Jákl.

Děj nás zavádí na Ukrajinu. Skupina mladých Američanů se vydává točit dokumentární film z místa, kam se nikdo neodváží vkročit ani myšlenkami. Kde strach z hladomoru v minulém století donutil ke strašlivým činům, které lze dnes jen těžko pochopit.
Vydávají se tam, kde se prvotní záměr o natočení dokumentu promění v útěk a boj o vlastní život. 

Přesto, že za rolí hlavního režiséra stojí český člověk, herci pochází z Ameriky. Režisér se k obsazení vyjádřil slovy, že pro něj bylo důležité obsadit autentické typy a pro diváky neznámé tváře.
To, že se herci s celým štábem vydali na skutečná místa na Ukrajinu, kde se popisované hrůzy děly, autentičnost jen vyzdvihuje. Mimo to se natáčelo v ČR, ale i v Americe.

Celý příběh o odvážných, pro leckteré spíše naivních, dokumentaristech je smyšlený. Objevují se zde ale i na realitě založené prvky a scény. Záhada, kolem které se celý horor točí, odkrývá tajemnou a strašidelnou skutečnost o kanibalovi Andreji Čikatilovi. Tento muž v minulém století skutečně žil a popisované hrůzy na lidech páchal.

Slovo Ghoul má mnoho významů. Původní označení pochází z arabské mytologie. Zde je chápáno jako démon, neživá bytost, vyskytující se na místech s velkým výskytem úmrtí. Živí se lidskými ostatky.

Sám režisér označuje snímek spíše jako temný thriller, než horor. Je zřejmé, že při sledování nikdo nezůstane v klidu. Naopak, v průběhu se objevují ztišené a zpomalené scény, kterých je víc než dost. Do jakého žánru si film zařadíte, už záleží na každém z vás.

zdroj obrázku: http://www.deviantart.com/art/Horor-sky-356752557

Někteří diváci se shodují, že jde o okopírovanou sadu několik známých hororů. Dnes je obtížné přijít s něčím novým a originálním. I tak si snímek dokázal najít místo a nadšení u mnoha diváků.
Film měl nejprve premiéru v ČR, o měsíc později se dostal na zahraniční plátna, kde si také našel své příznivce.

Ať už jste fanoušky hororů, nebo se jim vyhýbáte zuby nehty, jedno je jisté. Tento český snímek je a ještě dlouho bude diskutovaným filmem. Žádného diváka nenechá chladným.
Já si jsem na 10000% jistá, že jedno shlédnutí je pro mě až dost. Jsem typ, který se hororům vyhýbá, co to jde.

A co vy? Viděli jste v poslední době tento, či jiný horor? Jaké máte obecně názory na tento žánr? Čtete například i krváky či knihy s prvky hororu a thrilleru? Těším se na Vaše názory a připomínky. 

0 komentářů u „HOROR, ČI TEMNÝ THRILLER.

  1. Já se u hororů hrozně bojím, ale stejně se jednou za čas na nějaký podíváme:D
    Mě momentálně zaujal ten o malém klukovi, že když se mu něco zdá, tak se to děje i ve skutečnosti. Netuším jak se to jmenuje, ale už jen z ukázky jsem byla na nervy:D

    PS: jinak jsem Veru viděla ten film Divočina a přiznám se, že mě to vůbec nenadchlo:-(

  2. Tyjo, no, já na horory moc nekoukám. 🙂 Když už ale, tak dávám přednost spíš těm strašidelným, napínavým a lekavým. Ty extrémně krvavý a nechutný nejsou nic pro mě. 😀

    A moc děkuju za komentář. 🙂

  3. Ten musel být hodně nákladný kvůli tomu cestování, neznámé tváře rozhodně autenticitu dodávají. Mírně hororové filmy jsem si docela oblíbila, ale to v tomto případě asi nebude. O ukrajinském kanibalovi jsem už slyšela. To je ten film, kde jsou záběry z toho soudního líčení?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *