BOOM OF 50 SHADES.

Musela jsem si nutně udělat svůj vlastní názor. Už jen pro tolik rozporuplných názorů, komentářů a hodnocení filmu. Už jen proto, že jsem četla první díl, a věděla jsem, že film mi může změnit úhel pohledu…. a hlavně proto, že jsem taková. Chci to vidět. Chi mít svůj názor. Chci a chci a nebudu se za nic stydět ani ospravedlňovat svůj čin … pro vás, kteří ho odsuzujete bez toho, aniž byste shlédli byť minutu…

Je tomu už x dní, co jsem shlédla 50 odstínu šedi. 

Můj názor je čistě můj názor. Ryze subjektivní, čistě z mojí hlavy. Nikomu se líbit nemusí, nikdo ho nemusíte komentovat ani se s ním ztotožňovat.
Nemám ráda to, když jde člověk na film a je plný očekávání, plný nadšení, nebo naopak předsudků a negativních iluzí od jiných lidí předtím, než vůbec usedne na sedadlo v kině. 

Myslím, že člověk by měl jít na film s čistou hlavou a nic nečekat. Pak ho film naprosto dostane, nebo naopak zklame. Ale názor si dělám až po shlédnutí. Ne dřív. U tohohle snímku to platí dvojnásob. Už jen proto, kolik lidí ho miluje a naopak nesnáší. Tolik rozporuplných reakcí se dalo čekat. Už z reakcí na knižní předlohu je to více než patrné …

Můj knižní názor je dost skoupý. Knihu jsem zhltala během pár dní. Ale nic podstatného ve mne nezanechala. Žádné velké emoce, city, ani vzrušení. Nečetla se špatně. Ani se nečetla s velkým dychtěním po tom, co tam asi každý čekal. Po erotice, po vášni, po touze, po sexu.
Nejsem úplným odpůrcem a celkem chápu ty, kteří ji mají rádi. Nemusíte u ní přemýšlet. Vypnete a necháte se unášet dalším (“eroticko”)romantickým příběhem dvou lidí, zabaleným a zaškatulkovaným trochu do tajemna onoho působení Greyova s trochou erotických pomůcek. Ale vidím v tom další, “klasickou” pohádku. Která skončí, tak jak čekám … třeba se pletu. Třeba tvůrci filmu budou postupovat jinak . ale nemyslím .. uvidíme a necháme se překvapit …

zdroj obrázků: https://www.pinterest.com/pin/141230138285186280/

K samotnému prvnímu dílu této série. Zklamal mě začátek. Doslova. Kdo to znáte, víte, jak je v knize popisováno seznamování Christiana a Anastazie. To mě bavilo. Bylo to zajímavé. Bylo to delší. Ve filmu to utnou na pár minut, aby se neřeklo. Přišlo mi to useklé a doslova trapné.
Dál se film celkem táhne. Pořádné scény se objevují až v druhé polovině. Jednoduše řečeno, první polovina je o smíchu, srandě a sem tam trapných scénách. Druhá je vážná, erotičtější, plná překvapení, plná očekávání. A pak …. se to utne. Jednoduše, prostě. Tak, jak se dalo čekat. Aspoň my, kdo jsme to četli či viděli, víme.

Po shlédnutí film neškatulkuju jako nejhorší. Nevidím v něm jenom to špatné. To nudné a nezajímavé. Jako jiní. Kritizovat se dá. Každý to umí. Každý by si ve filmu našel to své. To, co ho nebavilo, nezajímalo, či odrazovalo.
Sečteno podtrženo. Mě se film líbil. Neměla jsem očekávání, neměla jsem předsudky. Přišla jsem s čistou, prázdnou hlavou. Odcházela jsem s dobrým pocitem, že těchto 124 minut jsem nestrávila úplně zbytečně, nadarmo. Nelitovala jsem ani okamžik. Bavilo mě to. A to doslova. Smála jsem se, slzela, trpěla, byla plná očekávání, napětí, toužila jsem vědět, co bude dál. A to jsou emoce. Které ve mě kniha neprobudila. Ale film. Ano.

Osobně jsem zvědavá na pokračování. Vím, že další dvě pokračování nepřečtu. Ale na filmy si ráda počkám. Proč taky ne ? 🙂

Víc Vám o tom neřeknu. Jak jsem si chtěla udělat svůj názor, chtěla bych, aby každý zhodnotil film tím, že ho shlédne. Ne tím, že si přečte knihu, nebo převezme názory jiných…. 

Mé hodnocení jsou 3 hvězdy. Ani víc ani míň. 

0 komentářů u „BOOM OF 50 SHADES.

  1. Z mého pohledu byl film o trochu lepší i knížka a některé scény byly fajn, ale zase naopak u některých scén jsem si říkala jestli to myslí vážně:))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *