#2 DALŠÍ NÁLOŽ PODCASTŮ PRO VAŠE UŠI

Nevíte, co poslouchat, ale rádi byste si opět něco zapnuli? I u mě se to střídá. Někdy mám náladu pouze na čtení knih, a jindy si chci něco zapnout do uší a nechat se unášet hudbou či mluveným slovem..

Proto vám přináším další várku tipů na podcasty, které poslouchám. Podobný článek už jsem vám psala vloni v září, kdy jste si mohli přečíst o mých 5 oblíbených podcastech. Je zajímavé, že většinu z nich stále poslouchám a držím se jich. Ještě mě neomrzely. 🙂

————————————————————————————————————-

Nyní další várka….

1# SVATEBKY

Tento podcast mě překvapil. Nejedná se o klasický typ podcastu, na který jste asi zvyklí. Tento je zvláštní, jiný a dost originálně pojatý. Je to série o 8 dílech, jejíž autorka v loňském roce 2019 mapovala formou autentických rozhovorů 5 žen, od okamžiku, kdy začaly plánovat svatbu až do samotného dne D. Primárně je to zaměřeno na nevěsty (vstupují do toho i názory ženichů a rodiny), jejich pocity z příprav a vnímání svatby jako takové. A především se to točí kolem výběru svatebních šatů… Je skvělé slyšet a srovnat, jak jeden a ten samý den dokáže každá nevěsta vnímat dost odlišně. A s tím i výběr šat dokáže každá prožívat zcela odlišným, svým vlastním, způsobem. Opravdu skvělý podcast, který jsem si užila (a to nejen proto, že jsem nyní sama nevěsta, ale asi to tím bylo umocněno, věřím, že jsem to poslouchala v ten správný čas:).

————————————————————————————————————-

2# LOONO

Znáte neziskovou organizaci Loono, která se snaží šířit osvětu ohledně zdraví a také preventivních samovyšetření prsou a koulí? Zakladatelka Kateřina Vacková založila také podcast. V každém díle má specialistu na slovo vzatého, se kterým řeší zajímavosti, třeba ohledně srdce, prsou, prostatě, praktického lékařství a dalšího, co se týče nás a našeho zdraví, ale i nemocí. Zajímá vás, kam se vyvíjí medicína, jaké jsou různé inovace v konkrétních odvětvích a jak byste měli řešit prevenci? Tak tohle nevynechte.

————————————————————————————————————-

3# MARKETA’S VIBES

Tahle slečna je chytrá, šikovná, znalá v oblasti výživy a navíc má velmi příjemný hlas, který ráda poslouchám. V každém díle vás provede zajímavostmi a fakty ze světa výživy, zdraví, fitness, ale dozvíte se i o autorčině životě. Markéta je výživová poradkyně a koučka, která ví, o čem mluví a na kvalitě podcastu to je znát. Navíc vloni vydala kuchařku s názvem Cesta k opravdovému jídlu (spolu s Evou Ehrenbergerovou).

V podcastu najdete témata jako: 5 předpokladů úspěšné redukce, kouzlo vědomého jedení, kalorie sem kalorie tam apod.

————————————————————————————————————-

4# VYHONIT ĎÁBLA

Zní to sprostě, ale není to nic vulgárního. Tento typ podcastu mě velmi mile překvapil. Taky se vám stává, že i kvůli zvláštnímu názvu začnete mít předsudky a do něčeho se vám nechce? A nakonec tomu dáte šanci a ono se ukáže, jak je to super a třeba i vtipné. To se mi stalo tady. Dvě kamarádky se vtipně a poutavě nebojí promlouvat a otevírat různá intimní témata, o kterých by se třeba většina z nás styděla jen psát, a při vyslovování různých názvů a spojeních bychom se červenali.

na jaká témata zde třeba narazíte: sex a hračky, vulvy, první sex, orgasmy, dámská ejakulace a další …

————————————————————————————————————-

5# TIPY NA AUDIOKNIHY

Nebaví vás podcasty? Zkuste se proto zaposlouchat do některé mluvené knihy. Uvidíte, třeba vás to chytne. Já jsem zjistila, že mě hodně ovlivňuje to, kdo to čte. Uvědomila jsem si, že i když to čte známý a oblíbený herec, kterého ale v reálnu v seriálech či filmech nemusím, ta kniha mě jednoduše nechytne. Stejně tak musí mít prostě příjemný hlas, ať už je to kdokoliv…

Tohle stojí za poslech:

Chirurg – Petra Dvořáková (čte herec Pavel Baťek)

Poslední aristokratka – Evžen Boček (čte herečka Veronika Khek Kubařová)

Losos v kaluži – Markéta Lukášková (čtou herečky Libuška Šafránková a Jenovéfa Boková)

————————————————————————————————————-

Máte i vy tipy na zajímavé podcasty nebo audioknihy, které by mi neměly uniknout? Ráda se o nich dozvím víc. 🙂

Díky za zájem o mé články.

4 komentáře u „#2 DALŠÍ NÁLOŽ PODCASTŮ PRO VAŠE UŠI

  1. Svatebky mě taky oslovily. Obecně rádio Wave má skvělé podcasty, poslouchám je často a ráda. Mám ráda i jejich rozhovory s odborníky z různých oblastí, nejvíce mě baví asi psychologie. Na Vyhonit ďábla už jsem četla více pozitivních recenzí, tak si to taky budu muset poslechnout. Docela mě baví i Nastav duši od Weef, mívá zajímavé hosty.

    1. Díky za koment 🙂 z rádia Wave znám tedy jen Svatebky, ale musím mrknout i na další 🙂 Nastav duši vůůbec neznám, mrknu o co jde, díky moc za tip : )))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *